دفتر اسناد رسمی 1147 تهران

میدان ونک - خیابان گاندی خیابان 18 پلاک 18 طبقه دوم

سردفتر مهدی علی قارداشی


 

ورود به سایت  /  ثبت نام 

88641243-88641244

9031147999

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریداین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

ارسال مدارک

با توجه به شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی و جلوگیری از تداخل زمانی و ازدحام مراجعین  ، خواهشمند است  نسبت به تعیین وقت مراجعه ، با دفتر هماهنگ نمایید .

  ماسک‌زدن و فاصله‌گذاری اجتماعی دو راهکار ساده برای مهار کرونا

 

ثبتی

تصدیق اصالت اسناد

شنبه , شهریور 08 1399
485

پلاک های ثبتی منتزع شده

جمعه , بهمن 11 1398
749

نشانی واحد های ثبتی

سه شنبه , دی 11 1397
595

 

متخصصان معتقدند که استفاده از ماسک در تعاملات روزانه باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری کرونا می شود. از آنجاییکه ویروس کووید ۱۹ از طریق عطسه، سرفه یا هنگام صحبت کردن از فاصله نزدیک با فرد مبتلا به افراد سالم منتقل می شود؛ لذا استفاده از ماسک یکی از اقداماتی است که می تواند از شیوع این ویروس جلوگیری و از افراد در برابر اثرگذاری ریز قطرات ناشی از عطسه یا سرفه افراد بیمار محافظت کند.

به گزارش ایرنا، تحقیقات و مطالعات منتشر شده در «ژورنال پزشکی لنست» حاکی از تاثیر قابل توجه فاصله گیری فیزیکی، استفاده از ماسک و عینک محافظ بر روند انتقال ویروس کرونای جدید است، تا جایی که برخی از پژوهشگران تاکید دارند استفاده از ماسک های ان-۹۵ می تواند تا ۹۰ درصد مانع از ورود ویروس جدید به سیستم تنفسی افراد شود.

از طرفی سازمان جهانی بهداشت نیز توصیه کرده است، در شرایطی که امکان رعایت فاصله گذاری فیزیکی (حدود دو متر فاصله با دیگران) به خصوص در فضاهای بسته و مکان های شلوغ و پرتردد وجود ندارد، از ماسک استفاده کنند. این سازمان، به سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه ای مانند بیماری های قلبی، ریوی و دیابت، پیشنهاد می کند حتی در صورت رعایت فاصله گذاری فیزیکی بهتر است از ماسک استفاده کنند و در عین حال افراد مبتلا به کووید- ۱۹ باید در تمام حالات، اعم از فضاهای باز و بسته از ماسک استفاده کنند.

فاصله گذاری اجتماعی و اهمیت آن

از دیگر اقدامات کشورها که هم اکنون نیز در کشور ما رعایت می شود، طرح فاصله‌گذاری اجتماعی است. «فاصله گیری اجتماعی» یا «فاصله گذاری اجتماعی» اصطلاحی است که برای برخی از اقدامات غیر دارویی کنترل عفونت استفاده می شود که توسط مقامات بهداشت عمومی برای متوقف کردن یا کاهش سرعت شیوع بیماری های بسیار مسری انجام می گردد. هدف از فاصله گیری اجتماعی کاهش احتمال تماس بین افراد دارای عفونت و افراد سالم است تا انتقال بیماری، عوارض و در نهایت مرگ و میر به حداقل برسد. فاصله گیری اجتماعی زمانی موثر است که عفونت از طریق آب یا مواد غذایی آلوده یا توسط ناقل هایی مانند پشه یا حشرات دیگر منتقل شود.

گزارش جدیدی که در هفته نامه پزشکی «لنست» منتشر شده است نشان می دهد در صورتی که افراد در مراکز شلوغ حداقل ۲ متر فاصله اجتماعی را از یکدیگر رعایت کنند خطر ابتلای آنها به بیماری کرونا به طرز چشمگیری کاهش خواهد یافت. همچنین این تحقیقات نشان می دهد در صورتی که افراد یک متر از یکدیگر فاصله داشته باشند خطر ابتلا به کرونا تنها ۲.۶ درصد کاهش خواهد یافت اما رعایت فاصله ۲ متری می تواند باعث کاهش حداقل ۵۰ درصدی خطر ابتلا به این بیماری شود. در برخی کشورها رعایت فاصله یک متر تا یک و نیم متر توصیه شده است اما شواهد از تاثیر معنادار حفظ حداقل ۲ متر فاصله حکایت دارد. در ایران نیز طرح فاصله گذاری اجتماعی از اوایل فروردین ماه اجرا شد و بر اساس اطلاعیه شماره یک تاکید شد که صرفا افراد بومی ساکن هر شهر مجاز به ورود به آن شهر هستند. از آن زمان به بعد طرح فاصله گذاری اجتماعی با عنوان فاصله گذاری هوشمند مبنی بر رعایت فاصله یک و نیم متری در اماکن عمومی مورد توجه قرار گرفت و از شهروندان خواسته شد در همه مکان ها به این امر توجه کنند.

منبع

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction